Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z terapią pedagogiczną

Kierunek Pedagogika ze specjalnością pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z terapią pedagogiczną na studiach pierwszego stopnia ma na celu wykształcenie wysoko wykwalifikowanych pedagogów mających kompetencje w zakresie opieki i wychowania oraz terapii pedagogicznej.

Studia przeznaczone dla osób, które chcą zdobyć wykształcenie zawodowe na poziomie licencjackim. Studia mają za zadanie przygotowanie wysoko wykwalifikowanych wychowawców mających kompetencje w zakresie opieki i wychowania oraz terapii pedagogicznej

Absolwent WWSH dysponować będzie podstawową wiedzą ogólnopedagogiczną, historyczno-filozoficzną i psychologiczną niezbędną do zrozumienia społeczno-kulturowego kontekstu kształcenia, wychowania i pracy opiekuńczej oraz do kształtowania własnego rozwoju zawodowego. Posiadać będzie umiejętność komunikacji społecznej, posługiwania się warsztatem diagnostycznym, wzbogacania oraz doskonalenia swojej wiedzy i kompetencji w zakresie praktycznego działania oraz tworzenia własnego warsztatu metodycznego.

Po ukończeniu specjalności nauczycielskiej absolwent będzie przygotowany do pracy w szkolnictwie, a także do podjęcia studiów drugiego stopnia. Posiadał będzie również  wiedzę i umiejętności w zakresie pracy opiekuńczo-wychowawczej w szeroko rozumianym środowisku społecznym oraz do pracy profilaktycznej z dziećmi i młodzieżą.

Absolwent wyposażony zostanie w praktyczne umiejętności pracy z dziećmi niedostosowanymi społecznie, z dziećmi i młodzieżą o szczególnych potrzebach edukacyjnych poprzez połączenie wiedzy psychologicznej i pedagogicznej z aktywnością praktyczną, realizowaną w różnych instytucjach opiekuńczo-wychowawczych i resocjalizacyjnych dla dzieci oraz zajęciami warsztatowymi.

Po ukończeniu studiów absolwent uzyska kwalifikacje umożliwiające podjęcie pracy z ludźmi w każdym przedziale wiekowym, począwszy od małego dziecka aż po osoby w wieku bardzo dojrzałym. Może pracować między innymi jako: wychowawca w placówkach (w pogotowiu opiekuńczym, w placówkach opiekuńczo-wychowawczych typu dom dziecka, wioska dziecięca, dom małego dziecka, bursa, świetlica szkolna); pedagog – wychowawca (w świetlicy środowiskowej, socjoterapeutycznej, młodzieżowym ośrodku socjoterapii, ogniskach wychowawczych itp.); pedagog ulicy; zawodowy kurator sadowy; pedagog szkolny; pedagog – doradca – konsultant (w poradniach psychologiczno-pedagogicznych, w ośrodku adopcyjno-opiekuńczych, w ośrodkach diagnostyczno-konsultacyjnym, w centrach pomocy rodzinie, w miejskich i gminnych ośrodkach pomocy społecznej, oraz biurach porad obywatelskich itp.).

Studia: magisterskie (drugiego stopnia)

– studia stacjonarne (zajęcia odbywają się od poniedziałku do czwartku),
Czas trwania studiów: 2 lata, 4 semestry
Uzyskiwany tytuł: magister. Naukę można kontynuować na studiach podyplomowych

STUDIUJ W WARSZAWSKIEJ WYŻSZEJ SZKOLE HUMANISTYCZNEJ IM. B. PRUSA – SKORZYSTAJ ZE SPECJALNEJ PROMOCJI! *)

Wpisowe 400 zł lub 100 euro

opłata jednorazowa
za rok
(- 20 %)
opłata jednorazowa
za I semestr
(- 20%)
opłata jednorazowa za
II semestr
opłata w ratach
3.520 zł / 880 euro1.840 zł / 460 euro2.300 zł / 575 euro410 zł / 105 euro

*) Kandydat na studia do WWSH im. B. Prusa, który złoży wymagane dokument rekrutacyjne do 31 lipca 2017 r., wpłaci wpisowe – otrzyma zniżkę 20% na pierwszy rok lub pierwszy semestr studiów.

Opłaty w PLN należy wpłacać na rachunek bankowy:

Alior Bank S.A.

Opłaty w EURO należy wpłacać na rachunek bankowy:

Alior Bank S.A.

SWIFT: ALBPPLPW