
Jolanta Mikołowska, absolwentka kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna
Na uczelni panuje bardzo przyjazna atmosfera. Wszyscy pracownicy uczelni znają wszystkich z imienia i nazwiska, a nie po „numerze albumu”. Wykładowcy zawsze znajdują czas na rozmowy z nami, co na innych uczelniach jest niestety rzadkością. Studiowanie bardzo ułatwia brak biurokracji!

Julia Minchuk, absolwentka studiów II stopnia niestacjonarnych na kierunku Kulturoznawstwo
студентка WWSH,на спеціальності культурознавство в туризмі (магістратура), і задоволена своїм вибором. Тут, в WWSH, панує тепла атмосфера, всі, завжди, дуже привітні. Цікава, професійна та доступна специфіка викладань.
Tłumaczenie z ukraińskiego:
“Jestem studentką WWSH, na Wydziale Nauk Humanistycznych. Uczęszczam na zajęcia w ramach specjalności kulturoznawstwo w turystyce (II stopień – magisterski). Jestem zadowolona z wyboru, jakiego dokonałam. W WWSH panuje przyjazna atmosfera, wszyscy zawsze są chętni do pomocy. Wykłady są prowadzone bardzo ciekawie i profesjonalnie.”

Igor Wiśniewski, student studiów magisterskich na kierunku Kulturoznawstwo
Kolega, który tu studiował polecił mi tą uczelnię i nie zawiodłem się!
Szkoła oferuje możliwość praktyk w ciekawych miejscach, co daje nam bardzo przydatny warsztat dziennikarski. Dużym plusem jest dla mnie sprawnie funkcjonująca platforma e-learningowa.
Pani w dziekanacie zna wszystkich studentów, a to bardzo ułatwia uzyskanie pomocy – nie trzeba kilkakrotnie różnym osobom opowiadać o danym problemie – wystarczy zrobić to raz i wiadomo, że sprawa zostanie pozytywnie rozpatrzona.

Kajetan Broniewski, “Kajtek”, nauczyciel wf, trener, skifista, jeden z czołowych zawodników w historii polskiego wioślarstwa
Ze szkoły jestem bardzo zadowolony. Zajęcia były prowadzone w sposób atrakcyjny, przystępny i bardzo ciekawy. Interesujące zajęcia humanistyczne, częste wizyty w teatrze, szeroka dyskusja o mediach i świetni prowadzący. To czyni Warszawską Wyższą Szkołę Humanistyczną im. Bolesława Prusa atrakcyjną dla każdego kto interesuje się dziennikarstwem. Jeśli ktoś zamierza studiować dziennikarstwo lub kulturoznawstwo to jest to właśnie ta uczelnia!
Kajetan Broniewski, “Kajtek”, nauczyciel wf, trener, skifista, jeden z czołowych zawodników w historii polskiego wioślarstwa, brązowy medalista olimpijski (1992) i mistrzostw świata (1991), zdobywca Pucharu Świata (1991), olimpijczyk z Seulu (1988), Barcelony (1992) i Atlanty (1996), absolwent studiów licencjackich na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna.

Katarzyna Kaniecka, studentka studiów magisterskich na kierunku Kulturoznawstwo
WWSH jest jak mój drugi dom. To miejsce i ludzie sprawiają, że z niecierpliwością oczekuję weekendów zjazdowych. W WWSH chce się być, uczestniczyć i angażować na zajęciach. W WWSH nie ma miejsca na nudę, zawsze jest ciekawie i ciągle coś się dzieje. Gdybym miała wybierać, ponownie wybrałabym WWSH!
Jeśli chcesz poszerzyć swoją wiedzę, a przy okazji dobrze się bawić, to to miejsce czeka właśnie na Ciebie!

Ryszard Grabowski, wykładowca na studiach podyplomowych – reżyser, kompozytor i montażysta – opiekun artystyczny programu “Czas na kulturę”
Myślę, że ta uczelnia jest naprawdę przyjazna swoim studentom. Kierunki studiów są stale dopasowywane zarówno do potrzeb słuchaczy, jak i rynku pracy. Studenci w kooperacji z profesjonalnym producentem tworzą program TV “Czas na kulturę”. To fantastyczna inicjatywa, a przede wszystkim możliwość zdobycia cennej praktyki zawodowej dla przyszłych kulturoznawców, dziennikarzy i wszystkich, biorących udział w projekcie.
W grę wchodzi, bowiem przygotowanie produkcji, prace scenariuszowe, scenograficzne i charakteryzatorskie, realizacja zdjęć, montaż, organizacja pracy, komunikacja, etc. Taka praktyka przyda się każdemu człowiekowi który myśli o jakiejkolwiek pracy zespołowej, niezależnie od wykonywanego zawodu.

dr hab. Karol Karski
Poseł na Sejm RP V i VI kadencji, były wiceminister spraw zagranicznych.
WWSH ma bardzo ciekawą ofertę dydaktyczną! Program studiów zarówno na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna, jak i kulturoznawstwo wyróżnia spośród innych uczelni duża ilość zajęć praktycznych m.in. w pracowni telewizyjnej i radiowej. Bardzo ciekawą inicjatywą Uczelni jest program kręcony przez studentów pt. “Czas na kulturę”. Dziennikarze szkolą swój warsztat dziennikarski, a kulturoznawcy mają okazję, aby obcować z kulturą.

Olena Sagura, studentka II roku studiów stacjonarnych na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna
WWSH – to miejsce, gdzie dla każdego znajdzie się coś ciekawego! Chcesz zostać prezenterem telewizyjnym, reżyserem, czy redaktorem w telewizji – możesz włączyć się do tworzenia programu telewizyjnego “Czas na kulturę”. Chcesz rozwijać swój talent pisarza lub publicysty – masz możliwość publikacji swoich tekstów na szkolnym blogu! Studia w WWSH to nie tylko zajęcia według rozkładu, to prawdziwa przygoda! WWSH – to sprzyjająca przestrzeń dla rozwoju młodego dziennikarza lub kulturoznawcy.
WWSH – це місце, де для кожного знайдеться щось цікаве! Хочеш стати телеведучим, режисером, чи редактором на телебаченні – можеш приєднатись до створення телепрограми „Czas na kulturę”, бажаєш розвивати свій талант письменника та публіциста – маєш змогу публікувати свої тексти на шкільному блозі! Навчання тут – це не тільки заняття за розкладом, це справжня пригода! WWSH – це сприятливий простір для розвитку молодого журналіста, чи культурознавця.
