Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z terapią pedagogiczną

Studia pierwszego stopnia na kierunku Pedagogika, specjalność Pedagogika Opiekuńczo-Wychowawcza z Terapią Pedagogiczną w WWSH umożliwiają zdobycie kwalifikacji niezbędnych do podjęcia pracy opiekuńczo-wychowawczej w placówkach oświatowych, socjoterapeutycznych oraz psychoedukacyjnych z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi a także z seniorami.

W programie studiów znajdują się m. in. zajęcia z zakresu:

• pedagogiki,
  • psychologii,
  • pierwszej pomocy,
  • projektowania zajęć z dziećmi i dorosłymi,
  • diagnozy i terapii pedagogicznej,
  • praw dziecka, prawa oświatowego i opiekuńczo-wychowawczego,
  • komunikacji w pracy z dzieckiem, grupą, rodziną,
  • socjologii,
  • filozofii i etyki.

Celem studiów jest przygotowanie studentów do profesjonalnej pracy opiekuńczo-wychowawczej wzbogaconej umiejętnościami prowadzenia zajęć korekcyjno – kompensacyjnych, zajęć psychoedukacyjnych dla rodziców, poradnictwa dla uczniów, rodziców a także do prowadzenia konsultacji i warsztatów.

Absolwent studiów pierwszego stopnia Pedagogiki Opiekuńczo-Wychowawczej otrzymuje uprawnienia pedagogiczne, które pozwalają na podjęcie pracy:

• w żłobkach, w salach zabaw dziecięcych;
  • jako opiekun w szkołach, w świetlicach szkolnych, w internatach, w sanatoriach, w domach dziecka, w poradniach psychologiczno-pedagogicznych;
  • w centrach pomocy rodzinie, w placówkach pomocy społecznej, w poradniach rodzinnych;
  • w ośrodkach adopcyjnych, w pogotowiach rodzinnych;
  • jako doradca, opiekun i wychowawca w placówkach pomocy społecznej, w urzędach pracy, w uniwersytecie trzeciego wieku, w klubie seniora.

Studia: licencjackie (pierwszego stopnia)

– studia stacjonarne (zajęcia odbywają się od wtorku do piątku),
Czas trwania studiów: 3 lata, 6 semestrów
Uzyskiwany tytuł: licencjat. Naukę można kontynuować na studiach magisterskich lub studiach podyplomowych.

Wychowanie przedszkolne i edukacja wczesnoszkolna z językiem angielskim