Warszawska Wyższa Szkoła Humanistyczna im. B. Prusa

o Uczelni - Warszawska Wyższa Szkoła Humanistyczna im. Bolesława Prusa

Warszawska Wyższa Szkoła Humanistyczna im. B. Prusa to niepubliczna uczelnia, która działa na rynku edukacyjnym już szereg lat.

WWSH została założona w 2002 roku i od tamtej pory cieszy się niezmiennym zainteresowaniem studentów, proponując kandydatom bogatą i przemyślaną ofertę studiów społeczno-humanistycznych na kilku specjalnościach: Dziennikarstwo radiowo-telewizyjne, Fotografia w mediach, Strategia reklamy i public relations, Wiedza o kulturze, Sztuka fotografii w kulturze, Media relations, Zarządzanie przedsiębiorstwem medialnym, Grafika w nowych mediach. Na wybranych specjalnościach nauka odbywa się również w języku angielskim. Ofertę kształcenia uzupełniają studia podyplomowe i kursy.

W WWSH przykłada się wielką wagę do najlepszej jakości kształcenia, toteż wszystkie zajęcia przygotowane są na najwyższym poziomie, z nastawieniem na praktyczne, interesujące i aktywne zdobywanie wiedzy, tak by w rezultacie dawały one szansę zdobycia atrakcyjnego zawodu, gwarantującego znalezienie miejsca na rynku pracy.

W dzisiejszych czasach istotna jest wszechstronność i elastyczność w podejściu do wykonywanej pracy – dlatego też w WWSH wciąż dostosowuje się ofertę dydaktyczną i metodykę nauczania do potrzeb rynku, dbając jednocześnie o komfort pracy i nauki. Dzięki takiemu nastawieniu absolwenci WWSH są wszechstronnie przygotowani: do pracy w mediach i dla mediów, w branży reklamowej, w studiach fotograficznych; realizują profesjonalne sesje zdjęciowe lub własne projekty artystyczne w różnych placówkach kultury, redakcjach, centrach badań opinii publicznej, a także przedsiębiorstwach oraz instytucjach społecznych i administracyjnych.

o Uczelni - Warszawska Wyższa Szkoła Humanistyczna im. Bolesława Prusa