Resocjalizacja z profilaktyką społeczną i prewencją kryminalną

Specjalność Resocjalizacja z profilaktyką społeczną i prewencją kryminalną jest zintegrowaną specjalnością łączącą wiedzę i umiejętności z zakresu resocjalizacji oraz wiedzę z dziedziny profilaktyki społecznej i zagadnień kryminologii i kryminalistyki.

Oferowana specjalność wpisuje się w potrzeby procesów cywilizacyjnych, a więc i rynku pracy.

W programie studiów znajdują się m. in. zajęcia z przedmiotów:

• Diagnostyka w resocjalizacji
  • Pedagogika penitencjarna
  • Podstawy pracy socjoterapeutycznej
  • Profilaktyka uzależnień
  • Podstawy kryminologii i wiktymologii
  • Metodyka pracy kuratora sądowego
  • Prawne podstawy pracy socjalnej i resocjalizacyjnej
  • Psychologia stresu
  • Metodyka wychowania resocjalizacyjnego i pracy resocjalizacyjnej
Pedagogika WWSH, studia licencjackie - resocjalizacja

Absolwent tej specjalności jest przygotowany do pracy w instytucjach wychowawczych o charakterze resocjalizacyjnym, ale również w służbach mundurowych zajmujących się profilaktyką społeczną i prewencją kryminalną, potrafi projektować proces resocjalizacji wobec osób wykluczonych z powodu czynu zabronionego, bądź też wprowadzać elementy profilaktyki społecznej w środowiskach zagrożonych.

STUDIA LICENCJACKIE

• studia stacjonarne (zajęcia odbywają się od wtorku do piątku),
Czas trwania studiów 3 lata, 6 semestrów
Uzyskiwany tytuł licencjat. Naukę można kontynuować na studiach magisterskich lub studiach podyplomowych.

Wpisowe 400 zł lub 100 euro

2.350 zł / 600 euro 440 zł / 110 euro

Do opłaty czesnego na semestrach: I, II, III, IV, V i VI doliczana jest opłata za specjalność – 500 zł/125 euro.

Na II i III roku studiów opłata czesnego wzrasta o 10%.