Z dniem 1 października 2023 r. Warszawska Wyższa Szkoła Humanistyczna zmieniła nazwę na Warszawską Uczelnię Ekonomiczną.

Edukacja z socjoterapią i profilaktyką uzależnień

Specjalność Edukacja z socjoterapią i profilaktyką uzależnień jest adresowana do osób zainteresowanych nabyciem umiejętności prowadzenia grup socjoterapeutycznych dla dzieci i młodzieży z zaburzeniami zachowania i problemami emocjonalnymi. Przygotowuje do realizacji działań o charakterze socjoterapeutycznym, do podejmowania zadań w obszarze wspierania rozwoju społecznego i emocjonalnego dzieci i młodzieży.

Celem studiów jest przygotowanie absolwentów do prowadzenia zajęć socjoterapeutycznych, uzyskanie kompetencji do prowadzenia zajęć rozwijających umiejętności uczenia się, zajęć rozwijających kompetencje emocjonalno-społeczne, a także przygotowanie do prowadzenia innych zajęć z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Absolwenci zdobywają umiejętności w zakresie diagnozowania socjoterapeutycznego, planowania i projektowania sytuacji korekcyjnych, stosowania zasad komunikacji interpersonalnej, umiejętności rozwiązywania konfliktów.

pedagogika studia magisterskie edukacja socjoterapia 400_400

Absolwenci tej specjalności znajdą zatrudnienie w takich instytucjach i ośrodkach jak: placówki opiekuńczo-wychowawcze, ośrodki adopcyjno-opiekuńcze, ośrodki adaptacyjne, instytucje pomocy i opieki społecznej, domy dziecka, pogotowia opiekuńcze, placówki profilaktyczne, schroniska dla ofiar patologii w rodzinie, internaty, bursy, świetlice środowiskowe i terapeutyczne, placówki terapii zajęciowej, powiatowe centra pomocy rodzinie, ośrodki interwencji kryzysowej, schroniska dla nieletnich, młodzieżowe ośrodki wychowawcze, młodzieżowe ośrodki socjoterapii, szkoły i placówki edukacyjno-profilaktyczne.

STUDIA MAGISTERSKIE (drugiego stopnia)

• studia stacjonarne (zajęcia odbywają się od poniedziałku do czwartku),
Czas trwania studiów 2 lata, 4 semestry
Uzyskiwany tytuł magister. Naukę można kontynuować na studiach podyplomowych.

Wpisowe 400 zł

Studia magisterskie
Kierunek: PEDAGOGIKA
opłata za rok opłata za semestr opłata w ratach

Na II roku studiów opłata czesnego wzrasta o 10%.