Pedagog szkolny z terapią pedagogiczną

Specjalność Pedagog szkolny z terapią pedagogiczną przygotowuje do wykonywania pracy w zawodzie pedagoga szkolnego w szkołach publicznych i niepublicznych na wszystkich stopniach edukacji a także prowadzenia zajęć z terapii pedagogicznej w poradniach psychologiczno-pedagogicznych, w placówkach opiekuńczo wychowawczych a także placówkach wsparcia dziennego.

W trakcie studiów student nabywa wiedzę i umiejętności pozwalające na diagnozowanie potrzeb edukacyjnych, problemów tak edukacyjnych jak i wychowawczych czy opiekuńczych. Zapoznaje z metodami projektowania, realizacji i ewaluacji działań pedagogicznych i edukacyjnych a także kształci umiejętność konstruowania programów naprawczych celem stymulowania rozwoju podopiecznych poprzez stosowanie technik, psychoterapeutycznych, aktywizujących, artystycznych kompensacyjnych.

woman-2701154_400_400

Absolwent kierunku Pedagogika o specjalności Pedagog szkolny z terapią pedagogiczną w toku studiów zdobywa uprawnienia pedagogiczne a co się z tym wiąże wiedzę psychologiczną i pedagogiczną którą wykorzystuje w procesie diagnostycznym i w trakcie terapii pedagogicznej oraz w trakcie projektowania programów wychowawczych i profilaktycznych.

Wybrane bloki tematyczne:

• psychologiczny,
  • pedagogiczny,
  • diagnozy pedagogicznej,
  • terapii pedagogicznej,
  • metodyki pracy pedagoga,
  • warsztatów terapeutycznych,
  • treningów umiejętności wychowawczych i interpersonalnych,
  • prawnych zagadnień pracy pedagoga,
  • warsztatów terapii alternatywnej.

Absolwent jest przygotowany do kontynuowania studiów drugiego stopnia i studiów podyplomowych.

woman-2701154_400_400

STUDIA LICENCJACKIE

• studia stacjonarne (zajęcia odbywają się od wtorku do piątku),
Czas trwania studiów 3 lata, 6 semestrów
Uzyskiwany tytuł licencjat. Naukę można kontynuować na studiach magisterskich lub studiach podyplomowych.

Wpisowe 400 zł lub 100 euro

2.350 zł / 600 euro 440 zł / 110 euro

Do opłaty czesnego na semestrach: I, II, III, IV, V i VI doliczana jest opłata za specjalność – 500 zł/125 euro.

Na II i III roku studiów opłata czesnego wzrasta o 10%.